5 דברים חשובים לחברות וסטארטאפים

פעמים רבות כשאנחנו מנסים להבין איך לייעל את החברה שלנו, בעיקר כאשר מדובר על סטארטאפ, אנחנו ישר נחשוב על מערכות CRM, ייעול משימות ועוד. אבל מה בנוגע לגיבוי ומיחשוב העסק שלכם?

 

1. גיבוי נתונים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר אנחנו מדברים על חברה או סטארטאפ שיש לה נתונים רגישים. גיבוי מנוהל לחברות וסטארטאפים ייתן לכם את המענה בעת פריצה למערכות (חס וחלילה) וגם בשגרה. האקרים משתמשים בשיטות שונות על מנת לפרוץ למערכות, שהם הלב של העסק שלכם.

פעמים רבות האקרים משתמשים באיום כמו מחיקת הנתונים, על מנת לקבל תשלום, ממש כמו כופר. גיבוי נתונים יסייע לכם במקרים מהסוג הזה.

חברות וסטארטאפים

2. שיטת השכבות

או במילים מקצועיות MSP. מדובר על שיטה בה בעצם אתם עוטפים את המערכות בכמה שכבות של הגנה. שכבות ההגנה יקשו על ביצוע פריצה למערכות ויתן לכם את ההזדמנות לגלות את זה מבעוד מועד. באופן הזה, תוכלו למנוע חדירה קלה למערכת ותהיו הרבה יותר מוגנים מפריצות

 

3. התאוששות מהירה במקרה של פריצה

כשאנחנו מדברים על מערכות, בגלל הרגישויות הגבוהות שיש בהן והמידע המסווג הקיים. לכן, חשוב שתחשבו על המקרה הגרוע ביותר ותכינו את המערכות שלכם עם גיבוי איכותי באמצעות חברה מקצועית, שגם אם קרה מקרה של פריצה ומחיקת נתונים, לא תצטרכו להשבית את החברה לתקופת זמן ממושכת אלא תוכלו להתאושש באופן מהיר ויעיל.

חברות וסטארטאפים

4. פיזור גישות וסמכויות

גם אם אתם סטארטאפ קטן עם מעט עובדים, אל תתנסו לכל העובדים גישה לכל המידע במערכות. יש נטייה לחשוב שצוות ההקמה שווה ערך למייסדים של החברה או הסטארטאפ, אבל אל תתבלבלו לרגע, עובדים הם עובדים, היום הם אצלכם ומחר הם אצל המתחרים שלכם. לכן, אל תתנו גישה חופשית למידע במערכות החברה, אלא לפי הרשאות בלבד.

 

5. בחרו חברת מיחשוב מקצועית

אז אחרי שהבנו בדיוק מה צריך כדי לשמור על המידע הפנימי של החברה, בואו נדבר על החשיבות של בחירת חברת המיחשוב שלכם. מיחשוב החברה הוא הלב הפועם של העסק, בו יש את כל המידע ובמקרה קיצון של השבתת מערכות, פריצה למערכות או כל בעיה אחרת, חברת המיחשוב היא זאת שתצטרך לתת את המענה. לכן, חשוב לבחור חברה עם ניסיון רב שנים אשר מטפלת בחברות דומות לשלכם.

 

לסיכום

לא הרבה בעלי עסקים או מייסדי חברות מבינים את המשמעות של מיחשוב העסק שלהם. תחשבו על זה ככה, בלי המערכות של העסק, תאכלס, אין לכם עסק. אין את המידע, את הנתונים, את כל מה שבניתם עד כה, או במילים אחרות המיחשוב של העסק, זה העסק עצמו.

לכן, אל תחסכו על גיבוי ומערכות האבטחה של השרתים, כמו כן, ביחרו בחברת מיחשוב איכותית ומקצועית, שתדע לתת לכן מענה בזמן קצר.

חברות וסטארטאפים

אולי תאהבו גם את