4 דברים שחשוב לזכור לגבי ביטוח המבנה המשותף

ביטוח בית משותף הוא ביטוח שתופס תאוצה יותר ויותר. עדיין יש דברים פחות מובנים או כאלו שחשוב לשים עליהם דגש בכדי למנוע עוגמת נפש בהמשך.

 

מה זה ביטוח בית משותף?

מדובר בביטוח שמטרתו היא להגן על דיירי המבנה המשותף מפני נזקים הנגרמים להם או לאחרים כתוצאה מהרכוש המשותף להם. ביטוח מבנה משותף יכול לכלול מגוון כיסויים ביטוחים, חלקם מוכרים יותר וחחלקם פחות.

על פי רוב, ביטוח זה יכלול ביטוח מבנה המספק הגנה ביטוחית לדיירים מפני נזקים הנגרמים למבנה עצמו, ביטוח צד ג' – נזקים הנגרמים לגורם שלישי כתוצאה מהרכוש המשותף וביטוח חבות עובדים המבטחת את הדיירים המוגדרים כמעסיקי עובדי הבניין.

מה זה ביטוח בית משותף

ביטוח צד ג'  – לא שוכחים הגנה מתביעות שיבוב

ביטוח צד ג' מספק הגנה לדיירי הבניין מתביעות גורם חיצוני שנפגע בגופו או ברכושו מהרכוש המשותף. זה יכול להיות אדם שהחליק על רצפת הלובי הרטובה ונפצע מכך. אדם כזה יכול לפתוח תביעה מול דיירי הביין ולתבוע אותם על פיצויים.

במקרה כזה הדיירים עלולים למצוא את עצמם חסרי אונים מול תביעות ענק וכדי להגן על עצמם ניתן לרכוש מראש ביטוח צד ג' המכסה מפני מקרים כאלו. חברת הביטוח תשלם את העלויות המשפטיות והדיירים יצאו ללא נזק ממוני.

חשוב לציין כי כל עוד והפציעה ארעה בשל רשלנות דייר מסוים, חברת הביטוח עלולה לפתוח בחקירה למציאת האשם וכך היא עלולה לפתוח תביעת שיבוב בה היא תתבע את הדייר לתשלום התביעה ששולמה. בכדי להגן על עצמכם מאפשרות כזו, חשוב לוודא כי הביטוח כולל הגנה מפני תביעת שיבוב.

ביטוח צד ג'  - לא שוכחים הגנה מתביעות שיבוב

כיסוי חבות אישית לחברי ועד הבית

חברי ועד הבית חשופים לתביעות בגין הפעולות שהם מבצעים בתור נציגי הדיירים. זו יכולה להיות תביעה מצד דייר התובע את הוועד על ההחלטה לשפף את חזית הבניין למרות שנוף דירתו הולך להשתנות. תביעה אישית היא תביעה מורכבת יותר שעלולה לגבות מחיר יקר.

כדי להימנע ממחיר זה, ועד בית אחראי רוכש מראש ביטוח ועד בית שיגן עליו מפני תביעות שכאלו. חשוב לזכור כי ביטוח מבנה משותף לא כולל ביטוח זה וכדי להכליל אותו יש לבקש זאת מחברת הביטוח.

 

אמינות חברת הביטוח

כמו כל ביטוח, גם בביטוח מבנה חשוב לוודא כי מדובר בחברת ביטוח אמינה שחשוב לה מטענות הדיירים והשירות שהיא נותנת יעיל ומתחשב. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מתמודד מול חברת ביטוח המערימה קשיים על התביעה ועל זכויות המגיעות לו ביושר. דבר כזה ניתן לברר מראש וההמלצה היא לוותר על הבירור הזה.

 

לסיכום

לפני רכישת ביטוח מבנה משותף חשוב למפות את צרכי דיירי הבניין ובהתאם לכך לבדוק את נתוני הביטוח ולהרחיבו בהתאמה לצרכים הקיימים.

4 דברים שחשוב לזכור לגבי ביטוח המבנה המשותף

אולי תאהבו גם את

מטבעות בית
מתי זה משתלם לעשות ביטוח דירה?

הדירה היא אחד הנכסים היקרים ביותר עבורנו, כלכלית ומנטלית. בדירה שלנו אנו מאחסנים מגוון חפצים ורהיטים יקרים לרבות: מחשבים, כלי כסף, תכשיטים, תמונות ועוד. על

קרא עוד »