סליקה אונליין – חובה לחנויות אינטרנטיות

רכישה אונליין היא כבר חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של הצרכן הממוצע, אבל דווקא בצד של החנויות לא תמיד נערכים לכך בצורה אופטימאלית.

במאמר הבא נסביר לכם מה כדאי לעשות, למה חשוב להשתמש בשירותי סליקה ואיך מקימים אתר רווחי

כיום אפשר לקנות כל דבר מכל מקום ובלי לצאת מהבית. כל עוד יש חיבור לאינטרנט, ניתן לבצע גם קניות של מצרכי חובה למשק הבית, גם קניית מוצרי חשמל יקרים וגם קניית שירותים שונים. בעידן שבו רכישה אונליין היא כבר חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של כל צרכן ממוצע, אין פלא שגם החנויות נדרשות לבצע התאמות.

הבעיה היא שדווקא בצד של החנויות לא תמיד מצליחים לעמוד בקצב. המצב נכון להיום הוא שיש המון בעלי עסקים שעדיין לא השיגו נוכחות מקוונת, או חנויות שיש להן אתר אבל אין להן גיבוי טכני. אז מבחינת בעלי עסקים, הפתרון הוא להכין היטב את שיעורי הבית ולעצור הכל כבר עכשיו על מנת להצטרף להצלחה.

 

מה כדאי לעשות בשביל למכור אונליין?

יש כמה התאמות טכניות שאותן כל חנות צריכה לבצע על מנת להציע את המוצרים והשירותים שלה למכירה אונליין. ראשית, על בעלי החנות למצוא שירות סליקה מתאים שיחסוך עבורם הוצאות ויאפשר גבייה באשראי. בלי גבייה באשראי אי אפשר בכלל לחשוב על פתיחת מסחר באינטרנט, כי האלטרנטיבה היחידה תהיה להגיע פיזית אל בית הלקוח כדי לגבות ממנו תשלום במזומן.

שנית, רצוי להשקיע באתר מסחר אינטואיטיבי, נגיש וזמין שאליו אפשר להגיע מכל מכשיר עם חיבור לאינטרנט. האתר עצמו גם צריך להיות מאובטח על מנת שהצרכנים ירגישו בו בנוח, מה גם שעליו להתאים לסוג המוצרים או השירותים שאותם מוכרים.

 

איך מקימים אתר רווחי?

סליקה אונליין היא כאמור חובה לחנויות אינטרנטיות, אבל יש משמעות לאופן שבו מביאים את הלקוחות אל הקופה. במילים אחרות, לא מספיק לקדם את האתר כדי לגרום לגולשים להגיע אליו. אם רוצים שהאתר יהיה רווחי, הוא צריך להיות בנוי בצורה נכונה ועם עיצוב גרפי מזמין.

הקמת אתר רווחי דורשת אפיון מסודר, קידום ברשתות החברתיות, קידום במנועי חיפוש והשקעה גם בתוכן וגם בעיצוב הגרפי. אם לא בטוחים איך לעשות את זה, ניתן להתרשם מאתרים בתחומים דומים בארץ ובעולם.

 

מה לגבי תנאי משלוחים?

חנות אינטרנטית זוכה להצלחה רק אם היא עומדת בהסכם שלה מול הגולשים והלקוחות. בשביל לעשות את זה, צריך להגדיר את תנאי ההסכם היטב ולדאוג גם לדברים הקטנים שעושים הבדל גדול: החל ממספר תשלומים לתשלום באשראי, דרך מדיניות משלוחים ועד זמני אספקה ומדיניות החזרת מוצרים. לאחר מכן, ניתן ללמוד תוך כדי תנועה על החוזקות והחולשות של האתר כדי לדעת מה לתקן ואיפה להתמקד.

 

מערכת סליקה

אולי תאהבו גם את

תוכנית עסקית
כך מתכננים תכנית עסקית מושלמת!

תכנית עסקית מושלמת היא שרטוט מדויק של נתונים משמעותיים אודות המטרות והאסטרטגיות של העסק. תכנית עסקית היא כלי עבודה חשוב עבור מנהלים, משקיעים, יזמים ושותפים

קרא עוד »
לבחור משרד רואי חשבון מעולה
מה עושה רואה חשבון

רואה חשבון הוא אקדמאי שמעניק שירותים פיננסיים לחברות ועסקים פרטיים או ציבוריים, תוך דגש על רמה גבוהה של מקצועיות, תמיכה אינטנסיבית בלקוחות ויחס אישי. המאמר

קרא עוד »