האם כדאי לקחת משכנתא בשביל שיפוץ הבית

כשמתכננים את ביצוע השיפוצים בבית, אחד הדברים הראשונים שכדאי לחשוב עליהם הוא כיצד ניתן להשיג את המימון לביצוע השיפוצים. גם כאשר מדובר בשיפוצים שהם ממש חיוניים, כגון החלפת מערכת חשמל.

החלפת צנרת או ביצוע עבודות יסודיות למניעת רטיבות בקירות, מתחת לרצפה או בגג, עדיין חשוב לדעת כיצד לממן את התענוג המפוקפק. מהן הדרכים האפשריות להשגת מימון לשיפוצים? מהי בעצם נטילת משכנתא לשיפוצים בבית ומדוע היא עדיפה? היכן ניתן לקחת משכנתא לשיפוצים שתסייע במימון השיפוצים בשלמותם, בתנאים הטובים ביותר? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך.

 

מימון לשיפוצים – משיכת חסכונות, קרנות השתלמות ומתנות

בדרך כלל, מי שאיננו נמנה עם עשירי הארץ, יצטרך לקחת הלוואות בשביל שיפוץ דירה שיסייעו לו במימון השיפוצים. ישנם מקורות כספיים שונים המעניקים הלוואות, ובחלק מהמקרים התנאים שלהן ממש סבירים. המקום הראשון והכמעט מובן מאליו שבו ניתן להשיג הלוואות לשיפוצים, הוא הבנק. ואכן, הבנקים יכולים להעניק הלוואות, בתנאים טובים יחסית ובפריסת תשלומים סבירה.

זאת, בהתאם לגובה ההלוואה מצד אחד, ורמת המהימנות והאמינות של נוטל ההלוואה מצד שני. החל משנת 2019, יכול כל בנק' ומוסד פיננסי להשיג את הפרופיל האישי של כל לווה פוטנציאלי, ולהתאים את תנאי ההלוואה באופן אישי לכל לווה.

מקורות כספיים נוספים שעשויים לסייע בתהליך, הם תוכניות חיסכון ישנות שכבר הגיע הזמן למשוך אותן, או אפילו אם זמן הפירעון שלהן לא הגיע. לרוב, עדיף לממן את השיפוצים בעזרת שבירת תוכניות חיסכון, שממילא אינן נושאות ריבית משמעותית, מאשר לקחת הלוואה ולשלם ריביות שבמקרים רבים עשויות להגיע לכדי עשרה אחוזים ויותר לשנה. אם בתוכנית החיסכון או בקרן ההשתלמות הצטברו סכומים ניכרים, הדבר יכול לסייע מאד.

 

היתרונות הגדולים של משכנתא לשיפוצים

התהליך שרכים מכירים אותו בשם לקיחת משכנתא לשיפוצים, מורכב משלושה שלבים עיקריים: בשלב הראשון, נקבעים המחירים הנדרשים עבור ביצוע שיפוצים כל שהם. אם המחירים הללו הם גבוהים, ולא ניתן לממן אותם מחסכונות או מהלוואות קטנות, הרי שרק משכנתא לשיפוצים יכולה להיות פתרון הוגן.

בשלב הבא, מחסלים את המשכנתא הקיימת, שבמקרים רבים שולמה עד תומה. בשלב שלאחריו, לוקחים בעלי הנכס משכנתא על הנכס, בסכומים שהם גבוהים מיתרת המשכנתא שנסגרה.

היתרון בשיטה הזאת הוא ברור. בראש וראשונה – ניתן לקחת סכומים גבוהים מאד יחסית, תוך הימנעות מהעלאת ההחזר החודשי באורח ניכר. זאת, בעיקר כיוון שניתן לפרוש את ההחזר על פני עשר שנים לפחות.

יתרון נוסף בהלוואה מהסוג הזה, היא הריביות על המשכנתא, שהן נמוכות מאד יחסית לכל הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית, הן בעבר והן כיום.

אם אתם חושבים על לקיחת הלוואת משכנתא לשיפוצים, זה המקום הנכון עבורכם.

כדאי ליצור כבר כעת קשר ואנשי המקצוע שלנו יסבירו לכם את מהות התהליך ואת מידת החיסכון הנובע מהגדלת המשכנתא, תוך מתן עזרה וסיוע בתכנון השיפוצים ובהוצאה לפועל להלכה ולמעשה של התכנון שלכם.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השקעות ונכסים

איך וכמה תרוויח בפתיחה של חנות לפתרונות מין

כיום אנו עדים לאפשרות חדשה שמציעה שירותי קנייה של מוצרים בחנויות אינטרנטיות. חיפוש מהיר באינטרנט יאפשר לכם למצוא כל סוג מוצר או שירות שאתם צריכים. בעקבות כך, חנויות אינטרנטיות הפכו

בית מבוטח
ביטוחים

כמה עולה ביטוח משכנתא

אחרי שנים ארוכות של עבודה קשה החלטתם לקנות דירה? זקוקים למשכנתא מהבנק? הבנק חייב אתכם לעשות ביטוח משכנתא? אם כך, ברור מדוע אתם רוצים לדעת במה דברים אמורים וכמה הביטוח

איש עם פטיש
בלוג תהיו חכמים

הליך פלילי: הדרך לצאת בשלום

כאשר מתנהל הליך פלילי כנגד אדם, מדובר בדרך כלל במצבים בהם יש חשד מוצק כנגד אותו אדם. בהנחה ואדם יצא מורשע באותו הליך פלילי, הוא יכול להגיש ערעור לבית המשפט.

מכה בפח
ביטוחים

ממה מורכבת פרמיית ביטוח רכב

בשעה טובה קניתם רכב חדש ואתם רוצים לעשות לו ביטוח? אם כך, טבעי שתרצו להבין מהם הגורמים שבאמת ישפיעו על עלות הפוליסה שיציעו לכם. מוטרדים? מחפשים את כל התשובות במקום

צריכים ייעוץ משכנתא מקצועי ? השאירו פרטים >>