למה כדאי לחשוב על אופציה כמו משכנתא בלון?

עומדים להחליף דירה? רוצים למכור את הנכס הישן שלכם ולקנות דירה שתתאים יותר למצב החדש שלכם בחיים, אחרי שהילדים כבר עזבו את הבית? אם כך, אין ספק שאפשר להבין אתכם, כי מי לא היה רוצה לשדרג את חייו בשלבים שונים? בדרך כלל כדי לקנות דירה חדשה עלינו למכור את הנכס הישן, מה שאומר שעלולה להיווצר תקופת ביניים שבה אנחנו כבר נדרשים לשלם על הדירה החדשה אך עדיין לא קיבלנו את כספי הדירה הקודמת. נשמע מוכר? תוהים גם אתם מה תוכלו לעשות ואיך תעמדו בכל התשלומים הללו? אם כך, זה בדיוק הרגע להכיר את הפתרון הנכון למצבים כאלה: משכנתא בשיטת בלון.

 

מה זו משכנתא בלון ואיך היא תפתור את העניין?

משכנתא בלון זו הבחירה הכי טובה שיש עבור מי שרוצה לקבל עזרה מהבנק אך מעוניין רק בעזרה נקודתית. משמעות הדברים היא, כאשר מדברים על משכנתא בלון, שהבנק מלווה לכם כסף אך הוא עושה זאת לזמן קצר. כלומר, משכנתא בלון היא משכנתא שהבנק נותן החל מתקופה של כמה חודשים ועד תקופה של מקסימום 4 שנים, וזאת כיוון שהוא יוצא מנקודת הנחה שתמכרו את דירתכם הישנה ותוכלו להחזיר את החוב. התנאים במשכנתאות כאלה יכולים להיות נוחים מאוד עבור רוב האנשים ויתרה מכך, זה פוטר אתכם מהמחשבה שמעתה יהיה עליכם לשלם משכנתא לאורך עשרים שנה כשאין לכם צורך בכך.

 

מאיזה בנק כדאי לכם לקבל הלוואה כזאת?

משכנתא בלון זו אומנם משכנתא שתוכלו לקבל בכל בנק, אך האמת היא, שלא בכל מקום התנאים יהיו מספיק טובים. לכן, כאשר אתם תוהים באיזה בנק תרצו לבחור ומי יציע לכם את הדיל הכי משתלם, אנחנו מציעים לכם בפירוש לעשות השוואה. פנו אל כמה גורמים שונים ובדקו מה מציעים לכם הבנקים, על כמה יכולה לעמוד המשכנתא ובאיזה תנאים תוכלו להחזיר אותה.

הימים שבהם לקוח יכול היה לפנות רק אל הבנק שבו הוא מנהל את החשבון שלו עברו חלפו, כך שגם לכם כדאי יהיה לפנות אל בנקים שונים. משכנתא בלון היא הרבה פעמים הפתרון הכי טוב שקיים כאשר רוצים לקנות דירה חדשה אך זה עדיין לא אומר שעליכם להסכים לשלם כל ריבית שדורשים מכם. לכן כדאי לפנות כמה שיותר מהר אל הגורמים שונים ולבחור את המשכנתא שנראית לכם הכי נוחה ומשתלמת במקרה שלכם.

באדיבות בלוג ההשתלות שיער בטרוקיה.

 

אולי תאהבו גם את

משכנתא
מהי משכנתא צמודת אגח

מהי משכנתא צמודת אגח? הלוואת המשכנתא היא עניין מורכב. כמו בכל צעד בחיים, גם בלקיחת משכנתא חשוב לנו להבין – אילו אפשרויות עומדות בפנינו? על

קרא עוד »
מחזיק מפתחות של בית
משכנתא למסורבים מה עושים?

בעוד שחלומו הנכסף של כל אדם כמעט הוא רכישת נכס למטרת מגורים, לפעמים הדרך עד הנכס מפותלת ורוויה בקשיים. לא פעם, אנשים מסורבים לקבל משכנתאות

קרא עוד »