חברת גוגל  ומסחר במניית גוגל באמצעות CFD

חברת גוגל Google היא ענקית האינטרנט המפעילה את מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם, הוקמה בשנת 1998 על ידי לארי פייג' וסרגיי ברין, הונפקה לראשונה בבורסת נאסד"ק בארצות הברית בשנת 2004 וסימולה הוא GOOG.

חברת גוגל היא מבין החברות בעולם בעלות שווי שוק גדול מאד ומניית החברה נסחרת בהיקפים גדולים. בשנת 2015 הוקמה חברת האחזקות אלפבית  Alphabet Inc, אשר משמשת כחברת האם של גוגל ושל חברות נוספות שנרכשו על ידי גוגל.

המנייה הנסחרת היא של חברת Alphabet Inc ומחירה הוא מעל ל-1,200 דולר (נכון ל-2019). מסחר במנייה זו דורש השקעת הון גדולה מאד, ניתן לרכוש מניות של גוגל באמצעות בתי השקעות, בנקים וברוקרים ובאמצעות רכישת חוזה הפרשים – CFD.

מדד נתונים

מהו מסחר באמצעות CDF?

אחד המכשירים הפיננסיים למסחר במניות, במדדים מובילים בעולם, באג"חים ובסחורות, הוא מסחר באמצעות חוזה הפרשים הנקרא CDF ובשמו המלא Contracts for Difference. זהו מכשיר מתקדם אשר בעזרתו ניתן להרוויח הרבה אך גם קיים בו סיכון להפסד.

משקיעים המבצעים התקשרות בחוזה הפרשים מחליטים על מחיר מניה מוסכם מראש.  לא מתבצעת רכישה של נכס הבסיס אלא רכישה של הפרש, אשר ניתן למנף עד פי 20. המשקיעים יכולים לבצע עסקאות של לונג או שורט בהתאם לציפיותיהם לעלייה או ירידה של מחירי המניות.

נמנה את היתרונות למסחר באמצעות CDF:

  • אפשרויות מסחר רבות, בהיקפים גדולים.
  • העסקאות מתנהלות ללא עמלות, ללא צורך בהעברת ניירות וצמצום המיסוי על רווחי הון.
  • ניתן להגדיל את הרווחים (לצד הסיכון להפסד) על ידי הצמדה למינוף.
  • בעסקאות של חוזי הפרשים ניתן להגביל הפסדים.

החיסרון הוא בסיכון הקיים במינוף. מינוף גבוה עלול לגרום להפסדים גבוהים.

מניית גוגל – מסחר על ידי חוזה הפרשים CDF

מסחר במניית גוגל אפשרי על ידי רכישת את המניה עצמה. במועד הרכישה נשלם את מחירה המלא מוכפל בכמות שרכשנו. אם בעת המימוש מחיר המנייה יעלה על מחיר הקנייה, נקבל את הרווח עבור המניות שהוחזקו אצלנו. זוהי אופציה למשקיעים בטווח רחוק.

אם נקנה חוזה הפרשים CFD למניית גוגל נוכל לקנות מחירי מימוש שונים למועדים שונים. באמצעות המסחר בחוזי הפרשים נוכל לסחור בכמויות גדולות של מניית גוגל ללא צורך בגיוס הון גדול לביצוע ההשקעה.

בעסקה של חוזה ההפרשים נשלם רק עבור ההפרש בין מחיר המניה בפועל למחיר המניה בעת מימוש החוזה. נוכל גם לבחור את מידת המינוף עד פי 20. הסיכון להפסד מוגבל והוא רק בגובה הפרש בין מחיר החוזה ובין מחיר המניה בפועל. המינוף מחייב הפקדת בטחונות אך מגדיל את הרווחים באופן משמעותי. יש לזכור שככל שהמינוף גבוה יותר, הסיכון להפסדים הוא גבוה, כאמור עד פי 20.

סכום ההשקעה במניית גוגל באמצעות חוזה הפרשים ומידת החשיפה להפסדים קטנה יותר מאשר ברכישת מנייה באופן ישיר. מסחר באמצעות חוזה הפרשים מתאים לטווח קצר ובינוני עקב תנודתיות במחירי המנייה.

לסיכום, מניית גוגל היא אחת המניות הנחשקות ביותר. באמצעות רכישת חוזי הפרשים על המנייה יש סיכוי לרווחים הנובעים מעלייה או ירידה של מחירי המניה. ניתן למנף את ההשקעה תוך התחשבות וזהירות בסיכון הקיים להפסדים בצד הסיכוי לרווחים.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קופת כספים
ניהול כספים

המקיף ביותר על חוק 190 – רק אצלנו

מעוניינים לקבל את המידע הטוב והמקיף ביותר הנוגע לחוק 190 לפקודת המס? באמצעות האתר של חיים נתן, מתכנן פיננסי מוביל, תוכלו להעניק לעצמכם ולבני המשפחה מידע מהותי אשר יחסוך לכם

כללי

אם חד הורית? מגיעים לך החזרי מס!

להיות אם חד הורית בישראל זה כבר לא דבר נדיר כל כך שכן ככל שעוברות השנים אנחנו רואים יותר ויותר נשים שבוחרות לעשות את זה. לכל אחת יש מניע אחר,

החזר מס
כללי

רכשת רכב היברידי? מגיעים לכם החזרי מס!

תמיד רציתם רכב חדש אבל בכל הפעמים האחרונות כשמצאתם את עצמכם בוחרים מכונית בסופו של דבר, בגלל המחירים, קניתם מכונית משומשת? אם כך, ברור מדוע אתם תוהים האם לא הגיע

צריכים ייעוץ משכנתא מקצועי ? השאירו פרטים >>