כל מה שרציתם לדעת על מחירי חתונות

החלטתם שהגיע הזמן לקחת את המושכות אליכם ולהתחיל לארגן את חתונת החלומות שלכם? ראשית הרשו לנו לברך אתכם ולהגיד לכם הרבה מזל טוב! סביר להניח שהמניע הכי קריטי בכל אחד משלבי תכנון החתונה יהיה המניע הכלכלי. לפיכך, ריכזנו עבורכם מדע בנושא, שיסייע לכם פחות או יותר לקבל פרופורציות על המחירים שתצטרכו לשלם בחתונה שלכם.

מחירי חתונות: מחיר אולם האירועים

שלב ההכנות לחתונה הינו שלב ארוך ומייגע. מהרגע שהחלטתם על תאריך לחתונה, מתחיל מירוץ בלתי פוסק של אין ספור משימות שונות שעליכם להספיק, כאשר הראשונה מביניהם היא בחירת אולם האירועים שבו תחגגו את האירוע.

מחיר אולם אירועים הינו דינמי ותלוי בהרבה מאוד משתנים: לצורך העניין מחירי האולמות בדרום הארץ ובצפון הארץ יהיו נמוכים משמעותית ממחירי האולמות במרכז הארץ. כמובן שכששואלים מהו מחיר אולם אירועים, מתכוונים למחיר המנה שהאולם גובה.

לצורך השוואה, מחירי המנות בצפון ובדרום הארץ נעים סביב 200 ש"ח לסועד בממוצע, בעוד במרכז הארץ המחיר מדגדג את רף 300 ש"ח לסועד ויכול להגיע עד 500 ש"ח לסועד.

המחיר נקבע על פי מגוון קריטריונים שונים ומגוונים, ולעיתים גם כולל בתוכו שירותים נוספים כמו צלם, אטרקציות שונות, חלוקת מגנטים ועוד. לכן חשוב מאוד להגיע מוכנים לפגישה שלכם מול נציגי האולם, ולבחור בקפידה בהתאם לתקציב שלכם (מכיוון שיש לכם עוד לא מעט משימות לבצע לפניכם).

 

 

מחירי חתונות: הכנות נוספות לחתונה

שלב ההוצאות הכלכליות לחתונה שלכם לא נגמר בבחירת האולם. למעשה יש עוד לא מעט דברים שתצטרכו לסגור ולהיערך אליהם מבעוד מועד, שעשויים לעלות לכם לא מעט כסף:

אלכוהול שתצטרכו לדאוג להביא לאולם האירועים (למרות שבשנים האחרונות יותר ויותר אולמות אירועים מציעים דילים נוחים של מחירי אלכוהול במעמד חתימת החוזה), מוזיקה שעשויה להיות דיג'י, להקה או אומן שאתם רוצים להביא, צלמים ואנשי הפקה אחרים שידאגו להוציא את האירוע שלכם בצורה הטובה ביותר וכמובן אטרקציות שונות לאירוע שלכם (כמו בר משקאות מיוחד, סירת פירות ועוד). הסעות לחתונה או לימוזינה שבה תבחרו להגיע, עשויות גם הן להעלות את רמת ההוצאות שלכם בהכנות לאירוע.

מעבר להכנות הכלליות הללו, יש לכם לא מעט הכנות אישיות: בחירת השמלה של הכלה, בחירת החליפה עבור החתן, בחירת האיפור והתסרוקת של הכלה וכמובן קניית טבעות הנישואין של החתן והכלה.

ההמלצה שלנו היא לקבוע תקציב לחתונה שלכם. ברגע שיש לכם תקציב, יהיה לכם יותר קל להתנהל עם הכסף שלכם, וכך תוכלו להימנע ממצב שבו אתם מוציאים יותר כסף ממה שתכננתם. בהמשך שתעברו לגור ביחד תצטרכו לקנות מוצרי חשמל, רהיטים לבית בצורה חכמה ולא בזבזנית ולהתחיל לשלם חשבונות.

בחרו בקפידה את אולם האירועים וזכרו כי מחיר אולם אירועים במרכז יותר גבוה מאשר מחירי האולמות בצפון הארץ או בדרומה. לכן אם אתם יכולים לחגוג באזורים אלו, תוכלו לחסוך לא מעט כסף בהוצאות החתונה.

אולי תאהבו גם את