מה זה אובדן כושר עבודה

שגרת החיים של רבים מאיתנו כוללת שעות רבות של עבודה, אשר מאפשרות לנו בסופו של דבר להתפרנס בכבוד ולשמור על איכות חיים מיטבית, עבורנו ועבור המשפחה שלנו. אך לעיתים, שגרת עבודה זו נפגעת כתוצאה ממחלה, תאונה או כל אירוע אחר ולכן, חשוב שנכיר את המושג אובדן כושר עבודה

 

לעבוד ולהתפרנס בכבוד

כל עוד לא זכינו בפיס או בלוטו, או נולדנו לאיזו משפחה עשירה במיוחד, סביר להניח כי כולנו מבלים שעות רבות מהיום בעבודה, לעיתים אף יותר מהזמן בו אנחנו נמצאים בבית, כאשר המטרה של כולנו היא להתפרנס בכבוד ולאפשר לנו ולבני משפחתנו איכות חיים מיטבית.

בין אם נודה בכך ובין אם לא, בסופו של דבר מדובר בשגרה מבורכת, אך כפי שנוכחנו פעמים רבות, אין באפשרותנו לשלוט על המתרחש ולעיתים מתרחשים מצבים כגון תאונות או מחלות, המשפיעות על יכולת ההשתכרות שלנו וכושר העבודה.

 

אובדן כושר עבודה – מה זה אומר?

המושג אובדן כושר עבודה מבטא למעשה מצב בו כושר העבודה שלנו נפגע כתוצאה מסיבה בריאותית, מצב העלול להביא אותנו לסחרור כלכלי ופגיעה משמעותית באיכות החיים שלנו ושל המשפחה התלויה בנו.

במקרה של אובדן כושר עבודה, ניתן לתבוע פיצויים מקרן הפנסיה שלכם או ביטוח המנהלים, לרבות ביטוחי אובדן כושר עבודה של חברות ביטוח פרטיות. כך או כך, באמצעות תביעת אובדן כושר עבודה, אותה מומלץ להגיש עם עורך דין אובדן כושר עבודה, ניתן לקבל קצבה חודשית בהתאם לתנאי הפוליסה ולאחוזי אובדן כושר עבודה, שנקבעו על ידי רופא תעסוקתי.

 

מה חשוב לדעת על אובדן כושר עבודה?

אנשים רבים נוטים שלא לחשוב על מקרי קיצון ולהשקיט את הדאגות, אם בכלל קיימות, באמצעות המחשבה כי תשלום הפרמיה החודשית תבטיח להם הגנה מלאה עם התרחשות המקרה הביטוחי, אך למעשה, מלבד הכרת תנאי הביטוח, ישנם מספר נושאים שחשוב להכיר.

ככלל, בכל ביטוחי אובדן כושר עבודה יש תקופת אכשרה, האומרת כי ניתן לתבוע את הפוליסה רק אחרי 3 חודשים הראשונים. מלבד זאת, אחד התנאים המהווים מכשול בקבלת הפיצויים המגיעים לכם, הוא תנאי העיסוק הסביר, הטוען כי המבוטח לא יהיה זכאי לפיצוי במידה והוא יכול לעבוד בכל עיסוק אחר התואם את כישוריו.

 

תביעת אובדן כושר עבודה

תשלום פרמיה חודשית לא יבטיח לכם בהכרח פיצויים מידיים בעת תביעה, כשלמעשה, מלבד תנאי הפוליסה המנוסחים בלשון לא כל כך ברורה, חברות הביטוח יפעלו כל שביכולתן כדי להערים קשיים ולא לשלם את הפיצויים המגיעים לכם.

לפיכך, בעת הגשת תביעת אובדן כושר עבודה, חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסחה בתחום, המכיר את לשון החוק ותנאי הפוליסה ויוכל לסייע לכם לממש את הזכויות והפיצויים המגיעים לכם במהירות וביעילות.

 

כושר העבודה נפגע? אל תתפשרו על הזכויות שלכם

לסיכום, פגיעה בכושר העבודה יכולה להשפיע מהותית על איכות חיינו ובמידה ומדובר בפגיעה כתוצאה מסיבה בריאותית, הרי שניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה ולקבל קצבה חודשית, בהתאם לאחוזי הפגיעה שקבע הרופא התעסוקתי. כמו כן, ראינו כי הצלחת התביעה תלויה במידה רבה בבחירת עורך דין אובדן כושר עבודה מקצועי.

תאונת עבודה

 

אולי תאהבו גם את

קניית דירה
הכל על רכישת דירה באילת

אילת, עיר הנופש של ישראל, היא פיסת גן עדן השוכנת לאורך חופי ים סוף. אילת ידועה בחופים המדהימים שלה, בחיי הלילה התוססים ובשמש המאירה לאורך

קרא עוד »
חשיבות הסכם ממון

כאשר בני זוג מתגרשים, הם עשויים לערוך הסכם ממון לקבוע כיצד יש לחלק נכסים כמו כסף ורכוש. אם שני הצדדים מסכימים, בדרך כלל ניתן להימנע

קרא עוד »
רשלנות רפואית בסרטן הכבד

הכבד הוא אחד האיברים הפנימיים החשובים בגוף האדם, והוא אחראי על מגוון פונקציות כמו חילוף חומרים, נטרול רעלים, הפקת כימיקלים שנחוצים להליך העיכול וכן הוא

קרא עוד »