הליך פלילי: הדרך לצאת בשלום

כאשר מתנהל הליך פלילי כנגד אדם, מדובר בדרך כלל במצבים בהם יש חשד מוצק כנגד אותו אדם. בהנחה ואדם יצא מורשע באותו הליך פלילי, הוא יכול להגיש ערעור לבית המשפט. תהליך הערעור יתבצע מול בית משפט בכיר יותר- בהנחה והמשפט הראשוני התקיים בבית משפט השלום, הערעור יוכל להתקיים אך ורק בבית משפט המחוזי או העליון. אורדן עו"ד מסבירים לנו כיצד אנו יכולים לבצע את תהליך הערעור ובמה הוא כרוך.

תהליך הערעור- מהו וכיצד הוא מתבצע?

במערכת המשפט הישראלית ישנם 3 ערכאות לבית המשפט: בית משפט השלום, בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון בירושלים. תהליך הערעור מתבצע באופן שהוסבר לעיל, כך שאם אדם נשפט בתיק פלילי בבית משפט המחוזי ונמצא אשם- הוא יהיה רשאי להגיש ערעור אך ורק לבית משפט העליון. לכל אזרח באשר הוא, יש את הזכות להגיש את הערעור שהוסבר לעיל, ללא קשר להחלטת בית המשפט.

כיום במערכת המשפט הישראלי יש לא מעט ערעורים שמובאים לבתי המשפט השונים (בית המשפט המחוזי או העליון) במטרה לשנות את גזר הדין הראשון שהתקבל. לא פעם ולא פעמיים לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל, נמצא כי ההחלטה להכריע כי הנאשם הוא אכן אשם נמצאה כשגויה, ובית המשפט הבכיר יותר הפך את ההחלטה וזיכה את האשם.

מדריך

מתי מומלץ ונכון לבצע ערעור לבית המשפט?

ראשית, כאשר הכרעת בית המשפט מתקבל בניגוד מוחלט להלכה המשפטית המקובלת.
שנית, כאשר העונש שהוטל על האשם אינו מתאים ואינו עולה בקנה אחד עם הענישה עבור מקרים דומים בעבר.
שלישית, כאשר מתגלות או נחשפות ראיות חדשות שעשויות לשנות את גזר הדין (רק במקרה בהן הראיות נחשפו לאחר קבלת פסק הדין).
רביעית, כאשר ההרשעה של בית המשפט מתבססת אך ורק על ראיות נסיבתיות ולא על עדויות.

חשוב לציין שבהנחה ואתם מחליטים להגיש ערעור לבית המשפט, חשוב לבצע זאת עד 45 ימים מיום קבלת הדין. במידה ונזכרתם לאחר 45 ימים- לא תהייה לכם אפשרות להגיש את הערער. כאשר מגישים ערעור, מגיעים אותו לבית המשפט הגבוה יותר באותו אזור. לצורך העניין, בהנחה ונשפטתם לראשונה בבית משפט השלום בתל אביב, את הערעור תגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב (כאשר בית המשפט העליון מגיע לאחר בית המשפט המחוזי).

בהנחה ונתקלתם בבעיה משפטית פלילית, על אחת כמה וכמה כאשר הורשעתם ואתם מעוניינים להגיש ערער- בחרו את עורך הדין שלכם בקפידה! הרי בסופו של יום מדובר בחיים האישיים שלכם ולא של אף אחד אחר. אורדן עו"ד הינו משרד שמתעסק בייצוג משפטי כבר למעלה משלושים שנה וייצג מאות לקוחות בעשרות תיקים שונים.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כללי

השקעה בקרקע חקלאית או במניות?

השקעה בקרקע חקלאית או במניות יכולה להניב תשואה נאה ביותר, אך רבים מתחבטים בשאלה איזה אפיק טוב יותר בעבורם. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.   השקעה בקרקע – הזדמנות חסרת

השקעות ונכסים

האם כדאי להשקיע בקורס בניית אתרים?

מתלבטים האם כדי לכם להשקיע בקורס בניית אתרים? ובכן, איתי ורצ'יק – מומחה לבניית אתרים מסביר מדוע מדובר באחד האפיקים הבטוחים והמשתלמים ביותר לתעסוקה בעידן הנוכחי. כל הפרטים – במאמר

כללי

אם חד הורית? מגיעים לך החזרי מס!

להיות אם חד הורית בישראל זה כבר לא דבר נדיר כל כך שכן ככל שעוברות השנים אנחנו רואים יותר ויותר נשים שבוחרות לעשות את זה. לכל אחת יש מניע אחר,

בלוג תהיו חכמים

How to cancel (or extinguish) the mortgage?

The mortgage is a guarantee right ; it is used, for example, when a mortgage is lit (it is called a mortgage loan) or a loan, to guarantee the bank that has granted the loan to recover its credit.

צריכים ייעוץ משכנתא מקצועי ? השאירו פרטים >>