4  הדברים שחובה לוודא שיש לכם בבניין

כל בניין צריך להיות מתוחזק כראוי. תחזוק לקוי עלול לעלות ביוקר בהמשך. וחבל. כאן ריכזנו עבורכם את רשימת הדברים שכדאי שיהיה בבניין שלכם. כך תמנעו מעצמכם סיכונים מיותרים. אז מה הדבר הראשון? ביטוח בניין משותף!

 

ביטוח בניין משותף

הדבר הראשון שחשוב לדאוג שיש לכם הוא ביטוח בניין משותף. יש מי שמכנה ביטוח זה בשם ביטוח ועד בית. ביטוח זה כולל כיסוי ביטוחי למבנה עצמו. אם מתרחש נזק למבנה המבוטח, חברת הביטוח משלמת את עלות התיקון. ביטוח כזה כולל גם ביטוח צד ג' וכך אם מישהו תובע את דיירי הבניין בגין פגיעה שהתרחשה מהרכוש המשותף, חברת הביטוח היא זו שנושאת בעלויות המשפטיות והפיצויים הנדרשים. אין ספק כי ביטוח ועד בית – הדברים החשובים באמת.

ביטוח הבית

הגנה מפני תביעת שיבוב

ביטוח בניין משותף הוא ביטוח שיש לכל בניין המנוהל על ידי אנשים שאכפת להם. הבעיה היא שכיום יש הרבה חברות ניהול המנהלות את תחזוקת הבניין תמורת תשלום. כך הן אומנם דואגות לרכוש ביטוח בניין משותף שיבטיח את האפשרות לתקן את המעלית עם כל תקלה, לקבל פיצויים כנדרש ולהימנע מתביעות מיותרות. לביטוח הרגיל ניתן להוסיף הגנה מפני תביעת שיבוב וההמלצה היא לוודא שאתם מוגנים מפני תביעות כאלו.

לפעמים חברת הביטוח מקבלות תביעה לפיצויים, משלמות את התביעה לנפגע, אך מייד לאחר מכן הן פותחות בחקירה למציאת האשם. אם הן מגלות את אחד הדיירים אשם בתקלה שהביאה לפגיעה, תיפתח תביעת שיבוב נגד הדייר שיחוייב לשלם את מחיר הפיצויים ששולמו לנפגע. תביעות כאלו הן יקרות ואם יש אפשרות להימנע מהן, דאגו לעצמכם ורכשו את הכיסוי הנוסף הנלווה לביטוח בניין משותף בתוספת תשלום קטנה.

ביטוח הבית

גלאי עשן – מטף כיבוי אש

חשוב לוודא שבבניין יש בכל קומה מטף כיבוי אש. חשוב לוודא שהמטפים תקינים ויעילים על פי התקן. גלאי עשן בבניין מונע את הסיכון של התפרצות שריפה. חדרי מכונה ומעלית חייבים להיות בטיחותיים והתקנת גלאי עשן היא חובה על פי חוק.

 

חנייה בטיחותית

חשוב לדאוג שחניון הבניין הוא בטיחותי בכדי להימנע מפגיעות. לצורך כך חשוב לדאוג לאביזרי בטיחות קריטיים:

  • מראה המגדילה את שדה הראייה. התקנת מראה ביציאה מהחנייה, מגדילה את שדה הראייה של היוצא והנכנס לחנייה וכך הוא יוכל לראות לא רק נתיב אחד אלא גם נתיב נוסף וכיוון ממנו עלולים לצוץ הולכי רגל.
  • חנייה הצמודה לקיר הבניין צריכה לכלול מעצור. כך תבטיחו לעצמכם שהרכב לא יתקע בקיר בזמן עייפות וכדו'. מעצור מראה לנהג איפה לחנות, כך הרכב עומד במרכז החניה, לא בולט החוצה וגם לא נתקע בקיר…
  • שומר חנייה מומלץ כאשר יש מספר חניות מצומצם. אם אתם יודעים שלא לכל השכנים ברור איפה מקום החנייה שלהם ויש ניסיונות לקחת מקומות חניה שמורים, אתם יכולים להתקין שומר חנייה למען הסדר הטוב.

ביטוח הבית

אולי תאהבו גם את

מטבעות בית
מתי זה משתלם לעשות ביטוח דירה?

הדירה היא אחד הנכסים היקרים ביותר עבורנו, כלכלית ומנטלית. בדירה שלנו אנו מאחסנים מגוון חפצים ורהיטים יקרים לרבות: מחשבים, כלי כסף, תכשיטים, תמונות ועוד. על

קרא עוד »